Amikor megfogalmazódik bennünk a költözés gondolata, akkor sokkal inkább töltenek el minket pozitív érzések, mint a rossz élmények lehetőségének elképzelése. A tervezgetés és az álmodozás öröme pedig egyre csak fokozódik, mígnem végre eljön az a pillanat, hogy begurul a ház elé a teherautó.
De tekerjük csak vissza egy kicsit az idő kerekét, és nézzük meg, hogy mi történik még azelőtt, mielőtt a rajtvonalhoz állna a tehertaxi. Számos olyan tennivaló akad, ami megelőzi az indulást, hogy a folyamat minden szempontból akadálytalan és stresszmentes legyen.
1. Tervezzük meg a részleteket is
Időben el kell kezdeni körülnézni a költöztetés árak között, ami nagymértékben befolyásolhatja a folyamat pozitív kimenetelét. Emellett pedig már az árajánlat kérése előtt készülhetünk listákkal.
Az új lakóhely birtokba vételéhez, ideális esetben egy vagy két hónappal azt megelőzően elkezdődik a tervezés és a szervezés. Számos felsorolás állhat össze ebben az időszakban, ami a tennivalókat és a szállítandó csomagokat is tartalmazhatja a bútorok mellett.
Rengeteg motyó lehet eldugva a garázsban vagy a kamrában, amire már talán nem is emlékszünk, ezért a lista valóban olyan elem, ami szükséges. Ez a szakemberek számára is kincset érő információ már az árajánlat elkészítésénél.
2. Selejtezés nélkül egy lépést se
Érdemes akkor, amikor lajstromba vesszük a dolgainkat, elgondolkodni azon is, hogy szükségünk van-e rájuk egyáltalán. Előre átválogathatjuk azokat a holmikat, amik megérdemlik a “nyugdíjazást”, így ezeket már be sem kell pakolni és a lista is kisebb lesz.
3. Ideje a lomtalanításnak
A nem újrahasznosítható dolgokat pedig nemes egyszerűséggel ajánlott lomtalanítani, ami szintén megkönnyíti a helyzetet. Az első sokk, amit a listán szereplő felsorolás látványa okoz, a selejtezés és lomtalanítás során meglehetősen csökkenhet.
4. A gyenge doboz rossz ötlet
Sajnos előfordulhat a költözés napján olyan helyzet, hogy túl sok nehéz tárgy kerül egy dobozba és kiszakad. Ezt kétféleképpen is megelőzhetjük. Egyrészt pakolhatunk átgondoltan is, így egy sor könyvre például mehet ruha is, hogy a dobozt kihasználjuk, de ne terheljük túl. A másik megoldás pedig az lehet, hogy eleve olyan dobozokat szerzünk be, amik erősek és költözéshez valók.
5. Pakoljunk úgy, mintha elveszne a bőrönd
Gondoljunk arra, hogy minden dobozokban és zsákokban lesz, így akadnak olyan dolgok, amik azonnal kelleni fognak még a kipakolást előtt. Érdemes úgy készülni, mintha elveszne a bőröndünk a nyaraláson. Egy váltás ruha és a higiéniai csomag mindenképpen legyen nálunk.
6. A tökéletes kivitelezéshez profi kell
A költözés napja sorsdöntő lehet a bútorok és a csomagok sértetlen szállításában. Mindenképpen olyan csapatot bízzunk meg ezzel, akik jó állóképességgel állhatnak a kihívás elé, és gondoskodnak a bútorok és a törékeny tárgyak sérülésének elkerüléséről.
Amikor profi költöztető szakemberekre van szükség, akkor pedig jusson eszébe a Promove csapata, aki mindenre gondol, és garantáltan gördülékeny munkával ajándékozza meg.