Otthonunk védelme mindannyiunk számára kulcsfontosságú. Ezt a legjobban egy biztosítás segítségével tudjuk megoldani. A ház, az értékek és az ott élők is maximális védelemben élhetik a mindennapjaikat.
Egy lakásbiztosítás anyagi segítséget nyújt a különböző káresemények bekövetkezésekor. Azonban nem mindegy, hogy pontosan mit tartalmaz a szerződés.
Mi mindenre lehet lakásbiztosítást kötni?
Fontos tudnivaló, hogy Magyarországon a biztosítás állandóan lakott ingatlanra, illetve azon belüli ingóságokra és értéktárgyakra terjed ki, a megkötésben pedig a Genertel Biztosító is tud segíteni. Ingatlanok közé tartoznak a családi házak, ikerházak, sorházak, a lakás (többlakásos épületben), építmények, mint a járda, medence, kerítés, kapu, kocsibeálló, valamint a melléképületek (garázs, tároló), illetve a napelem, napkollektor, hőszivattyú is.
Sok esetben már a kalkuláció és a szerződéskötés is elektronikus úton történik. A díjfizetés megoldható csekkes vagy átutalásos, csoportos beszedéses módon is, de már bankkártyával is fizethetünk. Szinte ki sem kell tennünk otthonról a lábunkat, hogy biztosítani tudjuk az ingatlan maximális védelmét. Sokszor felmerül a kérdés, hogy mi a helyzet az albérlők és főbérlők esetében? A lakásbiztosítás köthető bérbe vett ingatlan esetén is. Ilyenkor a bérlő az ingóságait biztosíthatja, és ehhez kapcsolódó kiegészítő biztosításokat is igénybe vehet.
Az alapkockázatokról is érdemes néhány szót ejteni, amit szinte minden szerződés tartalmaz, és lefedik a leggyakoribb káreseményeket. Idetartozik a tűz, füst- és koromszennyezés, villámcsapás, villámcsapás másodlagos hatása, felhőszakadás, robbanás, jégverés, vihar, hónyomás, árvíz, földrengés, földcsuszamlás, kő-, szikla- és földomlás, ismeretlen építmény vagy üreg beomlása, idegen tárgy rádőlése, idegen jármű ütközése, vízkár (beázás, vezetékes vízkár, elfolyt víz, kívülről érkező víz), betöréses lopás, rablás, besurranás, rongálás, vandalizmus, üvegtörés és felelősségbiztosítás.
Milyen kiegészítőket lehet választani?
Családunkat, gyermekünket balesetbiztosítással vagy gyermekbetegségtérítés-szolgáltatással is védhetjük. A lakásbiztosításba még házi kedvenceinket is bevonhatjuk, így a szolgáltatás még az állatorvosi költségek kifizetésében is tud segíteni. Az autós kiegészítőknek köszönhetően azonnali segítséget kaphatunk útközben, ha baj történne. A kertben tárolt bútorokat is érdemes bebiztosítani. Továbbá az assistance szolgáltatás keretein belül szakembert is küldenek, ha villanyszerelésre vagy duguláselhárításra van szükség.
Mire figyeljünk kárbejelentés során?
Mindenképpen készítsünk egy fotót a kárról, készítsük elő a kötvényszámunkat, amit a biztosítási ajánlaton találhatunk. A káresemény pontos helyét és idejét, illetve a becsült kárösszeget is meg kell adni a számlaszám mellett, ahova a kárkifizetés összege érkezik majd.