Férfiakat és nőket egyaránt érintő probléma lehet a hajhullás és a részleges kopaszodás. Számos okból következhet be a hajvesztés, többek között a helytelen életmód is közrejátszhat abban, hogy hajunk hullásnak indul.
A környezeti hatások, a vitaminhiány vagy éppen a stressz, mind olyan behatások, melyek miatt dús hajkoronánk ritkulásnak indulhat. A leggyakoribb okok között mégis a genetikai és a hormonális változások állhatnak. Szerencsére napjainkban már van megoldás az ilyen típusú hajvesztés kezelésére. A Denza lézeres hajkezelése férfiaknak is segítséget nyújthat: nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy ne kelljen minden nap a kopasz foltokkal szembesülnünk.
A hajnövekedés fázisai
Mielőtt a hajhullás okainak ismertetésére kitérnénk, előbb a haj növekedési szakaszairól kell szót ejtenünk. A három fázis egymást követi, a leghosszabb az anagén szakasz, mely akár 5 évig is eltart, és ebben a stádiumban aktívan növekednek a hajszálak. Ezt követően kerülnek nyugalmi fázisba a hajszálak, amely 1-2 hétig tartó szakasz. Majd végül a hajszálak kihullása következik, ami a telogén fázis. Ebben az időtartamban normál esetben a kilökődés és az új hajszál előbújása kb. három hónapig tart.
Amikor azonban valakinél kóros hajvesztés jelentkezik, az elhullott hajszál helyére nem nő új. Mivel nem minden hajszál tart ugyanabban az életciklusban, ezért nem történik meg az, hogy mindenkinél előfordul időszakos kopaszság. Viszont, akinél a hajnövekedési ciklus felborul, az sajnos kóros hajvesztést tapasztalhat.
Három betegség, ami hajhullást okozhat
A leggyakoribb oka a nagymértékű hajhullásnak általában genetikai vagy hormonális változásokra vezethető vissza. Az androgen alopecia, azaz férfias hajhullás nemcsak az erősebb nemnél jelentkező probléma. Az öröklött tulajdonságok, az öregedési folyamat és a hormonok együttesen okozhatják a betegséget, mely során a haj növekedési fázisa lerövidül, ami pedig később a hajszálak gyengüléséhez vezet.
Az átmeneti hajhullás elsősorban a nőknél fordulhat elő, mely az egész fejbőrt érintheti és főként a hormonok változása okozza. Így előfordulhat a menopauza alatt vagy terhesség után, de a helytelen életmód miatt is. A stressz, hiányállapotok, gyógyszerek mellékhatása és még számtalan más is okozhat telogén effluviumot.
A harmadik fő oka a hajvesztésnek a foltos hajhullás, vagyis alopecia areata, ami autoimmun betegség, ilyenkor a szervezet saját hajhagymáinak támadásával veszíti el a hajszálakat.
Megoldás a problémára
Szerencsére napjainkban a modern technológiának köszönhetően van megoldás mindhárom hajhullás kezelésére. A lézeres hajterápia ugyan nem csodaszer, de megszüntetheti a hajhullást. Emellett pedig a kezeléseket megelőzően átfogó vizsgálat során a hajvesztés okára is fényt derítenek.
Mindezek alapján a kíméletes, frakcionált lézersugarak segítségével történő kezeléssorozat hatására újra dús hajkoronával élhetik az életüket mindazok, akiknek a fent említett betegségek miatt nagymértékben hullik a hajuk.